Od roku 1992 do roku 1994 bol zakladateľ Falun Gongu, pán Li, pozvaný do takmer každého významného čínskeho mesta, aby prednášal o Falun Gongu. Celkove spravil 54 seminárov a popularita Falun Gongu rýchlo rástla.
Falun Gong bol 13. mája 1992 predstavený verejnosti v meste Čchang-čchun na severovýchode Číny.
1994
V roku 1998 ukázal prieskum čínskej vlády, že Falun Gong praktizuje 70-100 miliónov ľudí.
Začiatkom roka 1999 sa začalo prejavovať rastúce znepokojenie čínskej vlády z popularity Falun Gongu, sprevádzané občasnými útokmi na Falun Gong v médiách.
Zhromaždenie na Zhongnanhai
25. apríla 1999 sa viac ako 10.000 praktizujúcich pokojne zhromaždilo v Pekingu, žiadajúc o zákon, ktorý by znovu potvrdil ich právo na praktizovanie a o to, aby bolo prepustených niekoľko praktizujúcich zadržaných políciou v Tianjine. Všetci sa pokojne rozišli, potom ako sa vtedajší čínsky premiér Zhu Rongji stretol s predstaviteľmi Falun Gongu a uistil ich, že vláda nie je proti Falun Gongu.
10. júna 1999 bol na základe nariadenia čínskeho prezidenta Jinag Zemina založený Úrad 610, obdoba nemeckého gestapa, s cieľom “vyhladiť” Falun Gong.
20. júla 1999 bola spustená rozsiahla propagandistická kampaň proti Falun Gongu v médiách. V noci jej predchádzala celonárodná vlna zatýkania praktizujúcich.
Incident “sebaupálenia”
23. januára 2001 sa na námestí Tiananmen upálilo 5 ľudí. Vláda v propagande tvrdila, že išlo o praktizujúcich Falun Gongu, avšak jednalo sa o zinscenovaný incident s cieľom očierniť Falun Gong. Jeden príklad nezrovnalosti vo videozázname: šaty Wang Jindong zhoreli, ale zelená plastická fľaša medzi jeho nohami, údajne obsahujúca benzín, zostala nedotknutá. Viac o incidente...
Zahraničný denník Epoch Times publikoval „Deväť komentárov ku komunistickej strane“, sériu článkov o povahe komunistického režimu, ktorá obsahuje aj kapitolu o prenasledovaní Falun Gongu. Články spustili v Číne i v zahraničí vlnu vystupovania z Čínskej komunistickej strany a jej pridružených organizácii.
Prvé správy o odberoch orgánov
Denník Epoch Times priniesol v marci 2006 správu o masovom zabíjaní praktizujúcich Falun Gongu kvôli ich orgánom. Podľa následného výskumu kanadských právnikov Davida Kilgoura a Davida Matasa sa v Číne v rokoch 2000 až 2005 uskutočnilo asi 41.500 orgánových transplantácii, kde jediným možným vysvetlením je používanie nasledovníkov Falun Gongu ako zdroja pre tieto transplantácie.
Španielsky národný súd obžaloval v novembri 2009 päť vysokopostavených úradníkov Čínskej komunistickej strany (Jiang Zemin, Luo Gan, Bo Xilai, Jia Qinglin a Wu Guanzeng) za genocídu a mučenie Falun Gongu.
Európsky Parlament vyjadril 12. decembra 2013 v rezolúcii hlboké znepokojenie nad odbermi orgánov praktizujúcim Falun Gongu a ďalším väzňom svedomia.