Kampaň očierňujúca Falun Gong

Údajná „smrť 1.400 ľudí“

Propaganda ČKS vyhlásila, že Falun Gong spôsobil smrť 1.400 ľudí v dôsledku sebevrážd, zabitia, alkoholizmu, požitia drog, odmietnutia lekárskej starostlivosti, mentálnej choroby atď. Tieto klamstvá začal režim šíriť krátko po zahájení prenasledovania, aby obrátil čínskych ľudí proti tejto mierumilovnej, tradičnej duchovnej praxi a „odôvodnil“ svoje prenasledovanie. Režim používal zastrašovanie a úplatky na vytvorenie falošných svedectiev.

Prehlásil smrť mnohých ľudí, ktorí nepraktizovali Falun Gong, za smrť spôsobenú touto praxou a použil pacientov v psychiatrických nemocniciach, ktorí nepraktizovali Falun Gong, ako príklady údajných účinkov Falun Gongu. Medzi 1.400 prípadov zaradil aj praktizujúcich Falun Dafa, ktorí boli v prenasledovaní umučení na smrť.

Uveďme niekoľko prípadov:

Viac o údajných 1.400 úmrtiach http://sk.minghui.org/20120411574/1.400-udajnych-smrti.html

Zinscenované sebaupálenie

Napriek Jiangovým snahám si prenasledovanie nezískalo u čínskych ľudí popularitu, takže ho bolo ťažké udržiavať. Režim sa teda uchýlil k ešte krajnejším prostriedkom – vykonštruoval takú veľkú lož, že jej ľudia museli uveriť. Vybrali si na to dátum, ktorý je pre čínskych ľudí obzvlášť dôležitý – predvečer Čínskeho nového roka.

Podľa čínskej štátom riadenej tlačovej agentúry Xinhua sa 23. januára 2001 na Námestí nebeského pokoja presne o 2:41 popoludní podpálil muž menom Wang Jindong.

Podľa oficiálnych vyjadrení tlačovej agentúry: „Štyria muži okamžite muža obstúpili s hasiacimi prístrojmi“ a „za menej ako jednu minútu bol oheň uhasený.“ O niekoľko minút neskôr sa na severnej strane Pamätníku ľudového hrdinu zapálili štyri ženy. O minútu a pol neskôr polícia tieto ohne zahasila.

Celá scéna sa odohrala za menej ako 7 minút. Jeden človek umrel na mieste a štyria ľudia utrpeli vážne popáleniny. Čínske štátom riadené médiá opakovali znova a znova, že títo ľudia boli praktizujúcimi Falun Gongu, ktorí sa upálili, aby „dosiahli skoré osvietenie pre návrat do nebies.“

Falun Gong je pokročilá kultivačná prax budhovskej školy. Jeho princípy jasne zakazujú zabíjanie aj samovraždu. Ak by títo ľudia boli naozaj praktizujúcimi Falun Gongu, nikdy by nespáchali ani samovraždu, ani by sa neupálili.

Navyše, polícia na Námestí nebeského pokoja nie je známa tým, že by so sebou počas pochôdzok nosila hasiace prístroje. Zdá sa byť veľmi podozrivé, že práve v tento deň mali všetci policajti v priebehu minút hasiace prístroje a pokrývky pripravené na nasadenie.

V nahrávke upálenia vysielanej v čínskej CCTV navyše nezávislí vyšetrovatelia objavili desiatky nezrovnalostí. Uveďme niekoľko z nich:

  • Pani Liu Chunling podľa CCTV údajne umrela v dôsledku popálením. Avšak keď sa pozrieme na spomalený záznam hasenia ohňa na pani Liu, vidieť ruku, ktorá ju udiera po hlave. Vidieť, ako sa Liu bráni a chráni si hlavu rukami. Potom náhle odpadáva na zem. V spomalenom zábere môžeme vidieť, ako jej obuškovitý predmet udiera do hlavy a odráža sa. Vidíme tiež pozíciu záhadného muža, ktorá naznačuje, že ju práve udrel. Bola teda Liu Chunlin upálená na smrť, alebo bola udretá predmetom a okamžite zabitá?
  • Po sebaupálení, reportér z Washington Postu išiel do rodnej dediny Liu Chunling v meste Kaifeng, provincia Henan, aby sa o nej dozvedel viac. Jej susedia mu povedali, že nikdy nevideli, ako pani Liu praktizuje Falun Gong. Liu Chunling sa presťahovala do Henanu z inej provincie, spolu so svojou matkou a 12 ročnou dcérou. Na živobytie si zarábala prácou v bare. Susedia povedali, že často videli, ako bije matku a dcéru, a mala násilné správanie, vôbec sa nesprávala ako naozajstná praktizujúca Falun Gongu.
  • Ďalší zo sebaupalených bol Wang Jindong. Môžeme ho počuť jasne vykrikovať to, čo sú údajne slogany týkajúce sa Falun Gongu. Policajt stojí pri ňom a drží pripravenú prikrývku, akoby čakal na to, kým Wang dokončí svoje riadky v zinscenovanom predstavení, než zadusí oheň pokrývkou.
  • Ďalší jasný výmysel: Šaty Wang Jindong-a horia, ale zelená plastická fľaša medzi jeho nohami, údajne obsahujúca benzín, zostáva nedotknutá.
  • Vláda tvrdila, že Wang Jidong bol praktizujúci Falun Gongu a že koordinoval upálenie. Avšak jeho slová pri upálení (niečo ako „Tento univerzálny Dafa je niečo, cez čo musí každý prejsť...“) nemajú základ vo Falun Gongu. Taktiež jeho pozícia pri sedení v meditácii nie je taká, ako je meditačná pozícia vo Falun Gongu – napríklad Wang nemal prekrížené obe nohy, ani jeho ruky neboli v pozícii Jie Yin, úvodnej pozícii vo všetkých cvičeniach Falun Gongu.

Zhromaždenie na Zhongnanhai, 25. apríla 1999

25. apríla 1999 skoro ráno sa v Pekingu zhromaždilo asi 10.000 praktizujúcich Falun Gongu, žiadajúc o zákon, ktorý by znovu potvrdil ich právo na praktizovanie a o to, aby bolo prepustených niekoľko praktizujúcich zadržaných deň predtým políciou v Tianjine. 10.000 ľudí sa neskôr v ten deň pokojne rozišlo, potom ako sa vtedajší čínsky premiér Zhu Rongji stretol s predstaviteľmi Falun Gongu. Zhu súhlasil s prepustením praktizujúcich v Tianjine a uistil zástupcov, že vláda nie je proti Falun Gongu.

Jiang Zemin, ktorý bol v tom čase generálnym tajomníkom strany, to označil za „obliehanie“ budovy centrálnej vlády Falun Gongom a na dôkaz, že Falun Gong je bezprostrednou politickou hrozbou.

V skutočnosti však týchto 10.000 ľudí nešlo k sídlu centrálnej vlády. Išli navštíviť Úrad pre listy a petície, aby povedali úradom o svojich obavách, tak ako im „odporučila“ polícia, keď zadržali praktizujúcich v Tianjine. Úrad pre listy a petície je v tesnej blízkosti Zhongnanhai, sídla centrálnej vlády. ČKS úplne prekrútila fakty o tom, čo sa naozaj stalo. Udalosť 25. apríla sa stala zámienkou, ktorú pripravila ČKS, aby mohli obviniť Falun Gongu.