Jiang Zemin, bývalý vodca ČKS, ktorý spustil prenasledovanie Falun Gongu, zomrel vo veku 96 rokov

Jiang Zemin, bývalý vodca Čínskej komunistickej strany (ČKS), zomrel 30. novembra ráno vo veku 96 rokov. Jiang sa dostal do najvyššej mocenskej pozície v komunistickej Číne vďaka svojej úlohe pri násilnom potlačení študentského demokratického hnutia v roku 1989. O desať rokov neskôr, v júli 1999, spustil prenasledovanie kultivačnej praxe Falun Gong. Odhaduje sa, že za uplynulých 23 rokov prišli v dôsledku prenasledovania o život milióny praktizujúcich Falun Gongu.

O Jiangovej smrti oficiálne informovala tlačová agentúra Xinhua, propagandistický nástroj ČKS. Čoskoro túto správu priniesli aj hlavné spravodajské agentúry vrátane The New York Times, Los Angeles Times, Wall Street Journal, Bloomberg News, CNN, NBC, BBC a VOA.

Pred niekoľkými rokmi sa šírila fáma o Jiangovej smrti a ľudia, ktorí jej uverili, oslavovali jeho „smrť“ ohňostrojmi. Keď orgány ČKS tentokrát potvrdili jeho smrť, mnohým ľuďom sa uľavilo, že Jiang skutočne odišiel z tohto sveta a začal svoju cestu karmickej odplaty v podsvetí. Iní ľutujú, že tým prišli o možnosť vidieť Jianga pred súdom.

Podľa informácií, ktoré zozbierala webová stránka Minghui, medzi Jiangove hlavné zločiny patria:

Vlastizrada

Jiang bol zradcom už v mladom veku. Bol bývalým špiónom Sovietskeho zväzu a predal Sovietskemu zväzu rozsiahle územia kvôli osobnému zisku.

Korupcia

Jiang zvýšil korupciu v už tak skorumpovanej armáde, pričom lojálnosť ľudí si získaval vydávaním titulov a povyšovaním (Jiang sám nikdy neslúžil v armáde). Jeho syn Jiang Mianheng, spoluzakladateľ spoločnosti Grace Semiconductor Manufacturing Corporation so sídlom v Šanghaji, využíval politický vplyv svojho otca, čím dosiahol obrovské obchodné zisky.

Prenasledovanie Falun Gongu

Jiang spustil násilné prenasledovanie Falun Gongu, rozšírenej tradičnej kultivačnej praxe mysle a tela. Ohľadom zaobchádzania s praktizujúcimi Falun Gongu osobne vydal tieto nariadenia: zničte ich povesť, zruinujte ich finančne a zlikvidujte ich fyzicky. Tieto nariadenia sa dodnes realizujú prostredníctvom všetkých úrovní orgánov činných v trestnom konaní a súdnych oddelení. Jiang stál aj za pokračujúcou propagandistickou kampaňou proti Falun Gongu vrátane zinscenovaného incidentu sebaupálenia na Námestí nebeského pokoja v roku 2001.

Na základe informácií získaných stránkou Minghui, 209 908 praktizujúcich Falun Gongu a ich rodinných príslušníkov podalo od mája 2015 do októbra 2016 celkovo 177 482 trestných oznámení na Jianga za spustenie prenasledovania Falun Gongu. Tieto trestné oznámenia boli podané na Najvyššiu ľudovú prokuratúru a Najvyšší ľudový súd Číny. Vzhľadom na cenzúru a informačnú blokádu ČKS môže byť skutočný počet žalôb proti Jiangovi oveľa vyšší.

V posledných rokoch bolo odvolaných a potrestaných mnoho funkcionárov ČKS, ktorí nasledovali Jiangovu politiku prenasledovania. Úrad 610 je organizácia pôsobiaca mimo rámca zákona podobná Gestapu alebo KGB, s mocou prevyšujúcou policajný i súdny systém, ktorú Jiang založil za výhradným účelom vykonávať prenasledovanie Falun Gongu. Stalo sa verejným tajomstvom, že Úrad 610 sa považuje za „miesto, kde život visí na vlásku“, keďže mnohí jeho agenti predčasne zomreli z rôznych príčin vrátane chorôb a samovrážd.

 

Pridajte svoj hlas ku zastaveniu prenasledovania Falun Gongu a podpíšte našu petíciu.

 

Zdroj: https://en.minghui.org/html/articles/2022/12/1/204988.html