Praktizujúci Falun Gongu navštívili v dňoch 26. júla až 2. augusta postupne šesť miest stredného a východného Slovenska, aby upozornili na pretrvávajúce prenasledovanie meditačnej praxe Falun Gong v Číne. Šnúra petičných akcií odštartovala Banskou Bystricou a skončila sa v Košiciach. V Rožňave priniesli správy o akcii aj miestne noviny.
Obyvatelia niekoľkých slovenských miest mali možnosť pozrieť si naživo cvičenia Falun Gongu a zapojiť sa do petície vyzývajúcej na zastavenie prenasledovania Falun Gongu v Číne, ktorého sa dopúšťa tamojší komunistický režim. Ľudia sa tak dozvedeli fakty o prenasledovaní, ktoré trvá už viac ako 25 rokov, a tiež o hrôzach násilných odberov orgánov, ktorých sa komunistický režim dopúšťa na praktizujúcich Falun Gongu.
Turné sa začalo v piatok 26. júla v Banskej Bystrici na námestí SNP. Po rozložení informačných plagátov sa zastavila pri petičnom stolíku pani ktorá spomenula, že podpísala petíciu proti ČKS aj minulý rok a dúfa, že toto mučenie a prenasledovanie sa čoskoro skončí a drží praktizujúcim palce. Pri stolíku sa tiež pristavil manželský pár a pani, ktorá bola takmer slepá, sa rozhodla podpísať petíciu. Jej manžel jej pri tom pomohol.
Petičná akcia pokračovala v pondelok 29. júla v Brezne na námestí gen. Štefánika. Skupinka mladých tínedžerov, ktorí sa pristavili pri cvičiacich, sa po vypočutí si faktov o prenasledovaní rozhodli podpísať petíciu. Neskôr si tiež vyskúšali meditačné cvičenia.
Ďalšia pani z Brezna v minulosti už dostala leták, z ktorého sa dozvedela o prenasledovaní a teraz vďačne podpísala petíciu. Bola rada, že petičná akcia zavítala aj do Brezna a popriala praktizujúcim, nech vyzbierajú veľa podpisov, aby sa prenasledovanie skončilo.
Petičná akcia pokračovala v utorok 30. júla v Lučenci na Námestí republiky. Mama s dcérou sa zastavili pri banneroch kde si prečítali, ako sú praktizujúci Falun Gongu v Číne mučení. So zhrozením povedali, že o tom ešte nepočuli. Obe podpísali petíciu, dúfajúc že ich podpisy pomôžu.
Dve malé dievčatá sa so zvedavosťou zastavili pri petičnom stánku. Páčili sa im lotosové kvietky a ich význam čistoty. Keď sa dozvedeli o prenasledovaní, spýtali sa, či môžu podpísať petíciu. Odchádzali s letáčikom hovoriac, že o krutosti, ktoré je páchané na praktizujúcich Falun Dafa, povedia aj doma rodičom.
V stredu 31. júla pokračovala petičná akcia v Rimavskej Sobote na Hlavnom námestí. Jeden pán na vozíčku spolu s manželkou ihneď po prečítaní bannerov o prenasledovaní podpísali petíciu. Boli šokovaní praktikami, ktoré ČKS používa pri mučení a prenasledovaní. Povedali, že praktizujúcim veľmi držia palce, a že ČKS musí padnúť a niesť následky za svoje činy. Pán na vozíku povedal: „Ako je možné, že ich nikto neodsúdil? To nie je možné. Držím vám palce!“ Pri odchode od stánku ešte viackrát zopakoval, že praktizujúcim drží palce.
Jedna staršia pani si vzala leták a po objasnení pravdy povedala, že sa vráti podpísať petíciu. O chvíľu prišla petíciu skutočne podpísať so slovami, že dobrých skutkov nikdy nie je dosť.
Vo štvrtok 1. augusta pokračovala petícia v Rožňave na Námestí baníkov. Na akciu prišiel aj redaktor miestnych novín a spravil z nej správu, ktorú následne zverejnilo mesto Rožňava na svojej webstránke. Správa informovala o faktoch prenasledovania, ako aj o násilných odberoch orgánov v Číne a zdôraznila cieľ informovať aj ďalších ľudí o prenasledovaní. V závere správy bola uvedená aj linka na internetovú petíciu.
V piatok 2. augusta akcia pokračovala na Hlavnej ulici v Košiciach. Napriek horúcemu počasiu sa pristavovalo mnoho ľudí všetkých vekových kategórii.
V závere dňa a zároveň celého petičného turné sa neďaleko rozohrala veľká pouličná kapela. Pri odchode prechádzali jej členovia okolo petičného stolíka a cvičiacich praktizujúcich, čo ich upútalo a nakoniec sa takmer všetci z nich rozhodli podporiť petíciu.
Počas celého turné podpísalo petíciu spolu viac než tisíc ľudí.
Pozadie: Čo je Falun Dafa a prečo ho ČKS prenasleduje?
Falun Dafa (známy aj ako Falun Gong) bol prvýkrát na verejnosti vyučovaný pánom
Li Chung-č’ v roku 1992, v čínskom meste Changchun. Tejto duchovnej praxi sa v súčasnosti venujú ľudia vo viac ako 100 krajinách a oblastiach sveta. Milióny priaznivcov, ktorí prijali učenie založené na princípoch Pravdivosti, Súcitu a Znášanlivosti a naučili sa päť cvičení, zaznamenali zlepšenie zdravotného stavu a duševnej pohody.
20. júla 1999 spustil zo závisti a strachu zo straty kontroly nad obyvateľstvom bývalý vodca Čínskej komunistickej strany, Jiang Zemin, prenasledovanie Falun Gongu.
Pod Jiangovým osobným vedením ČKS zriadila Úrad 610, organizáciu s mocou prevyšujúcou policajný i súdny systém a s jedinou funkciou – vykonávať prenasledovanie Falun Gongu.
Webstránka Minghui.org za uplynulých 25 rokov potvrdila smrť tisícok praktizujúcich Falun Gongu následkom prenasledovania. Skutočné číslo je však pravdepodobne omnoho vyššie. Mnohí boli za svoju vieru uväznení a mučení.
Existujú konkrétne dôkazy, že ČKS povoľuje odbery orgánov zadržaným praktizujúcim, ktorí sú takto vraždení na účely nelegálnych transplantácií orgánov.