Bratislava-Staré Mesto vyvesilo na prejav podpory Falun Gongu vlajku

20. júla uplynulo dvadsaťdva rokov odkedy začalo prenasledovanie meditačnej disciplíny Falun Gong v Číne. Milióny ľudí v krajine čelia obťažovaniu, nezákonnému zatýkaniu a mučeniu.

Po celom svete sa v tento deň konajú zhromaždenia proti prenasledovaniu Falun Gong. Bratislava nie je výnimkou a akcia na podporu Falun Gong sa tu v tento deň uskutočnila na Hviezdoslavovom námestí.

Bratislavské Staré Mesto svoju podporu vyjadrilo vyvesením vlajky Falun Gong na budove miestneho úradu na Vajanského nábreží.

Zuzana Aufrichtová, starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, k vyveseniu vlajky povedala:  „Prenasledovanie je vždy známkou nedôvery a nedôvera je vždy známkou strachu. Staré Mesto stojí za Falun Gong, stojí za pravdou a za tým, aby sa do budúcna demokracia presadila ako to zriadenie, ktoré umožňuje slobodnú vôľu. My sme v Starom Meste vyvesili na prejav dôvery a podpory tomu, aby sa zamedzilo prenasledovaniu, symbolickú vlajku Falun Gong.“

 

Vlajka na podporu prenasledovaných kvôli Falun Gongu, umiestnená na budove miestneho úradu Bratislava-Staré Mesto. (screenshot z facebookovej stránky Bratislava-Staré Mesto)

 

Detail vlajky na vyjadrenie podpory Falun Gongu.